Twitter’dan Apple için mobil müzik uygulaması

Twitter’dan Apple için mobil müzik uygulaması

Dünyanın en büyük mikrobloğu olan Twitter’ın, Apple cihazlarında kullanılmak üzere mobil müzik uygulaması geliştirdiği belirtildi. Twitter, yeni uygulaması için Almanya merkezli bir şirketle ortaklık yapacak.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, Appleın mobil cihazlarını kullanan üyelerinin müzik dinlemesi ve paylaşması için bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Bloomberge konuşan kaynaklar, Twitterın müzik uygulaması için müzik paylaşım hizmeti veren Berlin merkezli SoundCloud şirketiyle ortalık yapacağını açıkladı. Kaynaklar, Twitterın geçtiğimiz yıl satın aldığı We Are Hunters adlı şirketi müzik alanındaki girişimi için bünyesine kattığını belirtti.

Twitter, sosyal medyadaki rakiplerinin içeriklerini güçlendirerek kullanıcı çekmeye başlaması üzerine, sadece 140 karakterli mesaj atılan bir hizmet olmanın ötesine gideceğini ortaya koymuştu. Şirket, Ocak ayında kullanıcıların 6 saniyelik video paylaşabilmelerini sağlayan Vine hizmetini hayata geçirdi.

Facebookta müzik dinlenmesi ve paylaşılmasını sağlayan, Türkiyede henüz aktif olmayan Spotify gibi hizmetlerin eksikliğini hisseden Twitter, videonun ardından Apple işbirliğiyle müzik içeriğini de güçlendirmeye hazırlanıyor.

TWITTERDAN YORUM YOK

SoundCloud, sanatçıların ve müzik markalarının kullanıcılara parçalarını sunmasını, parçalar hakkında yorumlar yapmasını sağlıyor. Bloomberge konuşan kaynaklar, SoundCloudın sağlayacağı hizmetle, Twitter kullanıcılarının mobil cihazlarıyla müzik paylaşabileceğini ifade etti.

CNETin verdiği bilgiye göre, ABDli iki büyük prodüksiyon şirketi Twitterın müzik uygulaması planından bugün haberdar oldu. Twitterın SoundCloud ile sunacağı hizmet için prodüksiyon şirketleriyle ayrı anlaşma yapmasının gerekip gerekmeyeceği bilinmiyor.

San Francisco merkezli Twitterın sözcüsü Carolyn Penner, müzik uygulaması hakkında yorum yapmayı reddederken, SoundCloud şirketinin sözcüsü Kristina Weisede konu hakkında yorum yapmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.