Selçuklu’da 2018’de 4 Bin 229 Çiftin Nikahı Kıyıldı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi 2018 yılında 4 bin 229 çiftin nikahını kıydı.

Selçuklu Belediyesi Evlendirme Memurluğunda 2018 yılında 4 bin 229 çift nikah masasına oturdu. 38 farklı ülkeden 307 yabancı uyruklu kişinin nikahı Selçuklu’da kıyılırken, yaşamlarının en anlamlı ‘evet’ i için özel tarih seçen 45 çift 08.08.2018 tarihinde evliliğe ilk adımı atmış oldu.

Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ‘2018 yılında Selçuklu Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü’ne 4498 çift başvuru yapmış olup bunlardan 4 bin 229 çiftin nikah akdi gerçekleştirildi. Yabancı vatandaşların da talepleri alınarak 307 çiftin nikahı kıyıldı. Selçuklu ilçemizde ikamet eden ancak nikah akitlerini diğer il ve ilçelerde yaptırmak isteyen 170 çifte de ‘Evlenme İzin Belgesi’ verildi. 99 çiftin ise işlemleri tamamlamış ve kendilerine nikah akitleri için randevu verilmiş; fakat evlenmekten vazgeçtiklerini beyan etmeleri üzerine dosyaları iptal edilmiştir’ denildi.

2018 yılında Selçuklu Belediyesine başvurarak evlenen tüm çiftlere Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi. Nikah için gelen taleplere olumlu cevap veren Başkan Pekyatırmacı, evlilik yolunda ilk adımı atan çiftlerin nikah akitlerini gerçekleştirdi. Selçuklu’nun her yıl artan nüfusuna bağlı olarak nikah işlemlerinin de arttığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ‘İlçemizde her yıl 4 binin üzerinde çiftin nikah işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Fırsat buldukça da çiftlerimizin bu mutlu günlerinde bulunarak gençlerin sevinçlerine ortak oluyoruz. Toplumun temel taşını oluşturan ailenin bireyleri olan gençlerin sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde bu birlikteliği ömür boyu sürdürmeleri en büyük temennimizdir. Yuva kuran genç çiftlerimizi tebrik ediyor, gençleri bugünlere getiren ve onlara emek veren ailelerine hayırlı olmasını diliyorum’ dedi. – KONYA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.