Prof. Dr. Tiryakioğlu: “ Mezun öğrencilerin mesleki hayatlarında takipçisi olacağız”

Prof. Dr. Tiryakioğlu: “ Mezun öğrencilerin mesleki hayatlarında takipçisi olacağız”

Yakın Doğu Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi 2018- 2019 güz dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Büyük Kütüphanede gerçekleşen törene, Yakın Doğu üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Tiryakioğlu, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, akademik ve idari personel, öğrenciler ile velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şanlıdağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tiryakioğlu ile mezunlar adına Spor Yöneticiliği Bölümünü birincilikle bitiren İlkay Kaya konuşma yaptı.

Mezun olan öğrencilere başarılar diledi

Törende ilk sözü alan Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şanlıdağ, sporun evrensel yapısından bahsederek, sporun performans geliştirmenin yanında sağlık açısından da insanoğluna büyük katkıları olduğunu, söyledi. Mezun olan öğrencilerin ileriki mesleki hayatlarında başarılı olarak kendilerini gururlandırmaya devam edeceklerini dile getiren Prof. Dr. Şanlıdağ, “Öğrencilerin bugünlere gelmesinde emeği geçen aileleri ve öğretim üyelerini de gönülden kutlarım” dedi.

Sporun bütünleştirici ve kaynaştırıcı yönleri ile eğitim veriliyor

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tiryakioğlu da, 4 yıl süre ile öğrencilerin sistemli ve zor bir eğitimden geçtiklerini, araştırmacı ve bilimsel temeller çerçevesinde sporun bütünleştirici ve kaynaştırıcı yönlerini ön plana çıkararak eğitim verdiklerini anlattı. Prof. Dr. Tiryakioğlu, bu temeller içerisinde eğitim alan öğrencilerin mesleki hayatlarında başarılı olarak, başta aileleri olmak üzere dört yıl boyunca emek veren tüm öğretim üyelerinin de gururlandıracaklarını dile getirdi. Prof. Dr. Tiryakioğlu sözlerinin sonunda “Her zaman öğrencilerin mesleki hayatlarında takipçisi olacağız” dedi.

İlkay Kaya: “Bundan sonraki mesleki hayatımda kazanacağım başarılarla bana destek olan herkesi gururlandıracağım”

Tören, mezunlar adına İlkay Kaya’nın dönem mezunları adına yaptığı konuşma ile devam etti. İlkay Kaya, üniversite eğitimine başladığı ilk günden itibaren sistemli ve bilimsel şartlara uygun bir eğitim aldığını, bu kısa dönem içerisinde kendisini mesleki bilgi açısından çok geliştirdiğini ve kendisinin bu gelişiminde pay sahibi olan başta ailesi ve öğretmenlerine teşekkür etti. Kaya, “Bundan sonraki mesleki hayatında kazanacağı başarılarla kendisine destek olan herkesi gururlandıracağını” söyledi.
Konuşmaların ardından mezunlara diplomalarının verilmesiyle tören sona erdi.
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.