Konya’nın İncisi Aladağ, Gün Sayıyor

Konya’nın Derbent İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziyaret etti.

Görüşmede Aladağ’a yapılacak kayak merkezindeki son durum hakkında bilgi veren Başkan Acar, merkezin Konya’ya değer katacağını ifade ederek, ‘Konya’mızın incisi olacak Aladağ Kayak Merkezi şehrimize renk katacak. Aladağ kış sporları merkezi haline gelmesiyle, Konya da kış turizminde söz sahibi olmaya başlayacak. İnşallah bu yıl sonu tesislerimizin ilk etabını açmış olacağız. Ayrıca, sadece kış sezonunda değil, yılın 365 günü doğa sporlarına da ev sahipliği yapabilecek tesisleri bölgemize kazandırmayı planlıyoruz’ dedi.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de, ‘Projeyi ilk gördüğümüz andan itibaren şehrimiz adına heyecanlandık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Konya’nın böyle bir merkeze ihtiyacı vardı. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi olarak, bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz ve bizi ilgilendiren noktalarda üzerimize düşen neyse şehrimiz adına gerekeni yapmak istiyoruz’ ifadelerini kullandı. – KONYA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.