Konya Kapkaç Şüphelisi, Yakalanan Arkadaşına Bakmak İçin Olay Yerine Gelince Yakalandı

Konya’da bankadan 60 bin lira çekip otomobiline yürüyen Y. Y.’nin çantasını alıp kaçtığı ileri sürülen Anıl Salih U. (24), Y. Y. ve yanındaki bir yakını tarafından yakalandı. Şüphelilerden kaçan Uğur K. (21) ise bir süre sonra, arkadaşının durumun merak edip olay yerine tekrar gelince, fark edilip yakalandı.

Olay, saat 16.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan bankalar bölgesinde meydana geldi. Y.Y., bankadan çektiği 60 bin lirayı çantasına koyduktan, sonra yanında bir yakınıyla otomobiline doğru yürümeye başladı. Y.Y.’yi takip eden şüpheliler, otomobiline bineceği sırada arkadan gelerek elindeki para dolu çantayı aldı. Şüphelinin peşini bırakmayan Y.Y. ve yakını, şüphelilerden Anıl Salih U.’yu para çantasıyla birlikte yakalarken, diğer şüpheli olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

ARKADAŞINA BAKMAYA GELDİ, YAKALANDI

Yakalanan Anıl Salih U., polise teslim edildi. Polis, Anıl Salih U.? ya kaçan kişinin kim olduğunu sordu. Bu sırada arkadaşının durumunu merak edip tekrar olay yerine gelen Uğur K., Y.Y.’nin yakını tarafından fark edildi. Fark edildiğini anlayan Uğur K., kaçmaya başladı. Kısa süren kovalama sonucu Uğur K., yakalandı.

SUÇLARINI İNKAR EDİP BİZ KAPKAÇ YAPMADIK. KİM DİYOR ONU HANİ GÖRÜNTÜ NEREDE

Gözaltına alınan şüphelilerden Anıl Salih U., kendisini görüntüleyen basın mensuplarının sorusu üzerine, Biz kapkaç yapmadık. Kim diyor onu Hani görüntü nerede Her söylenene inanma dedi. Uğur K. ise kapkaç değil, kavga ettiklerini ileri sürerek, Biz kapkaç yapmadık. Kavga ettik. Görüntü filan her şey var diye kendini savundu.

İstanbul’dan Konya’ya geldikleri tespit edilen 2 kişinin polisteki sorguları sürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.