İş Bankası Ormanı

İş Bankası Ormanı

Türkiye İş Bankası’nın, 2008 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye’nin en büyük ağaçlandırma projelerinden biri olan “81 İlde 81 Orman” projesi kapsamında 67. orman Bayburt’a kuruldu. Bayburt ormanı için düzenlenen törene yerel yöneticiler, banka çalışanları, TEMA Vakfı yetkilileri, gönüllüler ve ilköğretim öğrencileri katıldı.

BAYBURT

Türkiye İş Bankasının, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde Aralık 2008de başlattığı ve Türkiyenin en büyük kurumsal ağaçlandırma projelerinden biri olan 81 İlde 81 Orman projesinin yeni ormanı Bayburtta kuruldu. Bayburttaki İş Bankası Ormanının 6 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen fidan dikim törenine, Banka çalışanları, yerel yöneticiler, TEMA Vakfı çalışanları, TEMA gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

Bayburta 13 kilometre uzaklıkta bulunan Kavacık Köyündeki 20 hektarlık orman alanına 30 bin adet sarıçam fidanı dikildi. Dikim öncesinde projeye dikkat çekmek için şehir merkezinde de sembolik bir fidan dikimi gerçekleştirildi.

81 İLDE 81 ORMAN PROJESİ BU YIL TAMAMLANACAK

İş Bankasının Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde yürüttüğü 81 İlde 81 Orman projesinde bugüne kadar 66 ilde fidan dikimi gerçekleştirildi ve 1200 hektarlık alana 22 farklı türde 1 Milyon 700 binden fazla fidan dikildi.

İş Bankası ormanlarında ağaçların 5 yıl boyunca bakımları da üstleniliyor. Geçtiğimiz yıllarda dikilen fidanların bakımları itina ile yapılarak kuruyanların yerine yenileri dikiliyor.
İş Bankasının, yaşanabilir bir çevre yaratmak, ekonomik sürdürülebilirliği sağlamak, doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmak, ormansızlaşma ile bağlantılı çevre sorunlarına dikkat çekmek ve başta çocuklar olmak üzere kamuoyunun çevreye ilişkin konularda bilinçlenmesini desteklemek amaçlarıyla başlattığı projenin dikim aşaması 2012 yılı sonunda tamamlanacak ve bakımlara ise devam edilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.