Demokrat Parti Konya Aday Tanıtım Toplantısı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, ‘Milletimize ‘mahkum değilsiniz’ diyecek, milletimizin kendisini bulabileceği, farklı alternatifleri bulabileceği bir siyaset profilini, adayları hep beraber ortaya koymak mecburiyetindeyiz.’ dedi.

Uysal, partisince Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Demokrat Parti Konya Aday Tanıtım Toplantısı’nda, DP’nin ülkede kutuplaşma ortaya çıkaranlara karşı birleştirici ve doğru bir alternatif olduğunu söyledi.

Türkiye’de siyasetin çarpık işlediğini iddia eden Uysal, ‘Milletimize ‘mahkum değilsiniz’ diyecek, milletimizin kendisini bulabileceği, farklı alternatifleri bulabileceği bir siyaset profilini, adayları hep beraber ortaya koymak mecburiyetindeyiz.’ diye komuştu.

Uysal, ülkenin demokratik anlamda gelişmesi, kalkınması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Türkiye’nin köklü bir geçmişe sahip güçlü bir ülke olduğuna dikkati çeken Uysal, ‘Irak’ta, Suriye’de yaşananlara bakalım. Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir vatandaşına sunduğu imkanın, hukukun, imtiyazın, refahın, güvenliğin kıymetini her bir vatandaşımızın bilmesi gerekmektedir. Bunun kıymetini en fazla da, ülkeyi sokakta bulmadığımız için, bu ülkeyi yönetenler bilmelidir.’ değerlendirmesinde bulundu.

Uysal, 31 Mart’ın bütünleşme, milletin ortak hassasiyetlerini kitlelerle buluşturma zamanı olmasını diledi.

Konuşmanın ardından DP’nin Konya adayları tanıtıldı.

DP’nin Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ali Seçmen Çevik olurken, ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Merkez Karatay ilçesinde Münir Nair Kapandı, merkez Meram ilçesinde Ali Kaya, merkez Selçuklu ilçesinde Mukaddes Edirneligil, Ahırlı’da Vehbi Özalp, Akören’de İbrahim Uçar, Altınekin’de Nermin Varlısenet, Beyşehir’de Mehmet Balki, Cihanbeyli’de Mevlüt Ayvaz, Çumra’da Ali Sütçü, Doğanhisar’da Yusuf Özdoğan, Emirgazi’de Mustafa Şafak, Ereğli’de Şaban Menen, Ilgın’da Halil Kaya, Karapınar’da Fettah Karakuş, Kulu’da Hamit Ünlü, Sarayönü’nde Şaban Göçer, Seydişehir’de Muhittin Cerit, Taşkent’te Süleyman Özer.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.