Çaldığı Telefonu Satma Çabası Kamerada

Çaldığı telefonu satma çabası kamerada
Kendine gurbete gelmiş süsü vererek farklı illerde gezen ve hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli Konya’da yakalandı

KONYA – Konya’da telefon, yardım kutusu ve çanta çalan bir kişi polisin takibi sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin çaldığı cep telefonunu satmak istediği anlar ise iş yeri sahibi tarafından saniye saniye kayıt edildi.
Edinilen bilgiye göre, İstanbul, Kırşehir, Ankara ve Konya’da çocuklarının yaşadığı yeri gezmek için geldiği bahanesiyle kendisini gurbetçi olarak tanıtan bir kişinin son günlerde kent merkezinin farklı noktalarda hırsızlık yaptığı ihbarları üzerine Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler harekete geçerek özel bir ekip kuruldu. Kurulan ekip, yapılan ihbarı değerlendirmeye alarak şüphelinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.
Çalıntı telefonu satmaya çalışması saniye saniye kamerada
Şüpheli ilk olarak Meram ilçesinde bir işyerinden yardım kutusunu çalıp koşarak uzaklaştı. Yapılan ihbar üzerine çalışma yapan ekiplerin çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemesinin ardından kayıtlarda şüphelinin koşarak uzaklaştığı görüldü. Şahıs son olarak ise Karatay ilçesindeki bir telefoncuya giderek, çaldığı telefonu satmak istedi. Ancak kendini kilitleyen telefonun mail şifresini bilmeyen şüpheliden şüphelenen işyeri sahibi bu anları cep telefonu ile kayıt etti. Cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntüde işyeri sahibinin, ‘Mail şifresi olmadan telefonunun sıfırlanamayacağını, bu şifrenin olmaması durumunda da telefona çalıntı olarak bakılacağını’ söylemesi üzerine şüphelinin ‘Allah Allah’ diyerek tepki vermesi dikkat çekti.
Şüpheli metruk bir binada yakalandı
Şüphelinin iş yerinden ayrılmasının ardından durumu polis ekiplerine bildiren işyeri sahibinin cep telefonundaki görüntüleri inceleyen ekipler, şüphelinin Ayhan A. olduğunu tespit etti. İşyeri sahibine Konya’ya oğlunu görmeye geldiğini ve oğluna ulaşamayınca maddi sıkıntılardan dolayı telefonunu satmak istediğini söyleyen şüphelinin gidebileceği adresleri inceleyen ekipler, Ayhan A’nın Aşkan Mahallesindeki metruk bir evde olduğunu belirledi. Bir süre incelemeyen alınan eve gelen şüpheli çaldığı telefonlarla saklandığı evde yakalandı. Gözaltına alınan şahsın üst aramasında ise bir adet cep telefonu bulunurken, yapılan sorguda iş yerinden çalıntı olduğu tespit edildi.
Elde ettiği parayı gezdiği illerde harcamış
Gözaltına alınan şüpheli ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Burada ilk ifadesi alınan Ayhan A’nın, çaldığı malzemeleri satarak gezdiği illerde harcadığını söylediği öğrenildi. Öte yandan, Konya’da 3 ayrı işyerinden hırsızlık yapan şüpheli Ayhan A’nın 15 gün önce yine hırsızlıktan yakalandığı ve denetimli serbestlikle serbest bırakıldığı öğrenildi. 15 gün sonra tekrar gözaltına alınan şahıs işlemlerinin ardından 6 farklı hırsızlık dosya kaydı ile adliyeye sevk edilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.