Başkan Özgüven: ‘Çocuklarımıza Müze Kültürü Kazandırmalıyız’

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, çocuklara müze kültürünü kazandırmak adına önemli bir çalışma yapıyor.

Ereğli Belediyesi Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakım Evi öğrencileri müze ziyareti gerçekleştirdi. Ayrıca Belediye Başkanı Özkan Özgüven özel olarak hazırlattığı müze içerisinde bulunan yapıtların resimlerinin yer aldığı boyama kitabını çocuklara dağıttı.

‘Çocuklarımıza tarihimizi çok iyi anlatmalıyız’ diyen Başkan Özgüven, ‘Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur. Bu anlamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza tarihimizi çok iyi anlatmalıyız. Bu noktada çocuklarımızı tarihimizin kalıntılarının yer aldığı müzelerimizi ziyaret etmeye teşvik etme ve müze kültürü kazanmalarını sağlamaya çalışmalıyız. Belediye olarak çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Onlara yaptığımız her hizmet bizi mutlu ediyor. Özel olarak hazırlattığımız ve müzemizde bulunan yapıtların resimlerinin olduğu bir boyama kitabını çocuklarımıza hediye ettik. Umarım bu kitabımız onları eğlendirirken müzelerimize duydukları ilgiyi artırır. Her şey çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için. Bunun için ne gerekiyorsa Belediye olarak yapıyor, yapmaya da devam edeceğiz’ dedi.

Daha sonra öğrenciler, müze içinde kurulan mini atölyede gerçek Kil’den heykel çalışması yaparak hünerlerini sergiledi. – KONYA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.