Ahırlı Köpük Helvası ve Yayla Şenliği

Ahırlı Köpük Helvası ve Yayla Şenliği yapıldı.

Bartı Yaylası’nda düzenlenen Ahırlı Köpük Helvası ve Yayla Şenliği, Seydişehir Sancak Mehter Takımı’nın konseriyle başladı.

Şenliğin açılışının ardından yapılan açık arttırmada Osman Sayın, ‘şenlik ağası’ seçildi.

AK Parti’den Konya milletvekili seçilen Selman Özboyacı, şenlikte yaptığı konuşmada, 24 Haziran’da yapılan seçimle Konya’nın en genç milletvekili olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

‘Böyle huzurlu ve rahat günler yaşattığı için Rabbimize şükürler olsun. Vatandaşımız bu genç kardeşinizi bağrına bastı. Bizden dualarını desteklerini esirgemeyen tüm kardeşlerimize buradan sonsuz teşekkür ediyorum. Benim için çok ayrı bir durum, çok ayrı bir şeref. Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle Konya’dan en genç milletvekili seçilmeyi Rabbim bana nasip etti. İnşallah bizlerde gençliğimizin verdiği enerjiyle Konya için Konyalı hemşehrilerimiz için Konya’nın projeleri için koşturmaya devam edeceğiz.’

Ahırlı Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Duran da yaylanın doğal güzelliğini bozmadan, yayla geleneğini sürdürebilmek için bu şenliği düzenlediklerini söyledi.

Yöresel oyunlar, halk konserleri düzenlenen şenlikte, misafirlere nohutlu bulgur pilavı, tahinli köpük helvası ve karlı pekmez ikram edildi.

Şenliğe, Ahırlı Kaymakamı Yakup Güven, Belediye Başkanı İsa Akgül, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer ile AK Parti Ahırlı İlçe Başkanı Mustafa Öncü de katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.