Selçuklu’da Teravih Buluşmaları Sürüyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Teravih Buluşmaları kapsamında Işıklar, İhsaniye, Bosnahersek, Feritpaşa, Yazır, Nişantaş ve Selahattin Eyyubi Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Selçuklu’da Ramazan Ayı’nın bereketi her gün farklı bir mahallede gerçekleşen Teravih Buluşmaları ile devam ediyor. Ramazan Ayı’nın manevi ortamının en güzel şekilde yaşandığı buluşmalarda mahalle sakinleri ile bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı belediye hizmetlerini vatandaşlara anlatırken vatandaşların istek ve önerilerini dinliyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Ak Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı üyeleri, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürlerinin de yer aldığı Teravih Buluşmaları kapsamında Işıklar Mahallesi Selçuk Cami, İhsaniye Mahallesi Bardakçı Cami, Bosnahersek Mahallesi İbrahim Hakkı Konyalı Cami, Feritpaşa Mahallesi İmamoğlu Cami, Yazır Mahallesi Hafız Halil Necati Coşan Cami, Nişantaş Mahallesi Selçukoğlu Cami ve Selehattin Eyyubi Mahallesi Bağlarbaşı Camilerinde vatandaşlarla buluştu. Namaz sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ahmet Pekyatırmacı mahalle halkının istek ve önerileri dinledi.

Ramazan ayının kendine özgü güzellikleriyle manevi dünyamıza zenginlik kattığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ‘Ramazan ayında her fırsatta Teravih Buluşmaları ile bu ayın manevi iklimine uygun olarak hemşehrilerimiz ile birlikte oluyoruz. Farklı mahallelerde gerçekleştirdiğimiz buluşmalar ile Rahmet, mağfiret ve kardeşlik ayı Ramazan’ın güzelliklerini birlikte yaşıyoruz’ dedi.

Oruç, ibadet ve sabır ayı olan Ramazan Ayının Müslümanlar için bir kaynaşma, paylaşım, birliktelik ve hoşgörü günleri olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, ‘Zengin fakir ayrımı yapılmaksızın kurulan iftar sofraları ve teravihler ile taçlanan bu güzel günler ile maddi ve manevi sayısız güzellikler yaşıyoruz. Yaptığımız ibadetlerin mükafatının sınırsız olarak verildiği bu mübarek ayda bizi biz yapan değerlerimiz ve geleneklerimiz yenileniyor ve güçleniyor’ dedi. – KONYA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.