Konya Smmmo’dan Mali Af ve Uygulanması Konulu Seminer

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası tarafından mali af ve uygulanması konulu seminer düzenlendi.

Konya SMMM Odası ve Gelir İdaresi Başkanlığı işbirliği ile, 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile getirilen mali af ve uygulanması konulu seminer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası seminer salonunda düzenledi. Seminerin açılış konuşmasını yapan Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, 1-20 Temmuz arasındaki mali tatile rağmen kendilerini yoğun bir süreç beklediğini söyledi. Özselek, ‘Yine dinlenme fırsatımız olmayacak. Ancak ülkemiz ve mükelleflerimiz için bizler Mali Müşavirler olarak, elimizi taşın altına koyarak bu yoğunluğun da üstesinden geleceğiz’ dedi.

‘Borçlar peşin olarak veya taksitler halinde ödenebilecektir’

Özselek, vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunun mükellefler için bir fırsat olduğunu, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerek, ‘Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ve mali af mükelleflerimiz için fırsat olup, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi için mevzuatın iyi bilinmesi gerekmektedir. Bu durumda biz Mali Müşavirlere önemli görevler düşmektedir. 7143 sayılı yapılandırma kanunuyla vatandaşların kamuya olan borç yükü azalacak olup, toplumun yapılandırmaya duyarlı şekilde yaklaşarak mevcut olan borçlarını indirimli şekilde ödemeleri kendilerine fayda sağlayacaktır. Borçlar peşin olarak veya taksitler halinde ödenebilecektir. Ayrıca kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması piyasaları ekonomik yönden rahatlatacak bir uygulamadır. Yapılandırma başvuruları 31 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılabilecektir’ şeklinde konuştu.

‘Elimizi taşın altına koymalıyız’

Konya SMMM Odası Başkanı Özselek, seçimlerin ülke ekonomisinde istikrar ve düzeni tekrar sağlayacağını, ekonomik durumu daha iyi konuma getireceği düşüncesinde olduklarını belirterek, ‘Hem iş dünyası hem de yatırımcılar olarak, hepimiz elimizi taşın altına koyarak elbirliği ile ülkemizin kalkınması ve bunun sürdürülebilirliği için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz’ diyerek iş dünyası ve yatırımcılara çağrıda bulundu.

Gelir İdaresi Başkanı Musa Kazım Ünver’in katılımıyla gerçekleşen seminerde Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Dairesi Grup Müdürleri Emrah Yalçın ve Veysel Bostan’ın sunumlarının ardından plaket verildi. – KONYA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.