Konya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Bayram Yoğunluğu

Konya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bayram yoğunluğu

KONYA – Konya’da Ramazan Bayramı öncesinde aileleri ve yakınlarını ziyaret etmek üzere memleketlerine gitmek için yolculuk yapacak vatandaşlar Konya Şehirlerarası Otobüs Terminaline akın etti.
Ramazan Bayramını aile ve yakınlarıyla geçirmek isteyen vatandaşlar memleketlerine gidebilmek için günler öncesinden biletlerini alarak şehirlerarası otobüs terminaline akın etti. Otobüs firmaları ise yoğunluktan dolayı yolcuların mağdur olmaması için ek seferler düzenledi.
‘Bilet fiyatlarının yüksek olmasında mazotun etkisi var’
Bir seyahat firmasının yetkilisi Nurettin Barlas, bayram haftasının oldukça yoğun geçtiğini belirterek, ‘Bayram haftasına girdik. Ek seferler koyuyoruz. İlaveler kaldırıyoruz, yolcunun ihtiyaçlarına cevap veriyoruz, yolcular mağdur değil şu anda’ dedi.
Nurettin Barlas, mazot fiyatının yüksek olması bilet fiyatlarını etkilediğine dikkat çekerek, ‘Üç, dört senedir aynı fiyattan taşıyorduk. Mazota zam geliyor. Biz de ona istinaden zam yapmak zorunda kaldık’ diye konuştu.
Konya’dan Denizli’ye seyahat eden yolculardan biri, otogarın çok yoğun olduğunu söyleyerek, ‘Biz biletlerimizi bir ay önceden aldık. Bu haftalara kaldığın zaman bilet bulmakta biraz zorluk çekiyoruz. Bir ay öncesinden 70 liraya geliyorduk. Bu ay 90 liraya aldık biletleri’ dedi.
Yolculuk yapan vatandaşlar ise, otogarların dolu olduğunu söyleyerek bilet bulmakta zorluk çektiklerini ifade etti.
Trafik polislerinden yolculara ve şoförlere broşürlü bilgilendirme
Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen denetimler kapsamında şehirlerarası otobüsleri otogar çıkışında durduran Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri yolcuları emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı. Otobüs şoförlerinin yolculuk esnasında yaptığı ihlaller ve trafik kazalarının asgari seviyeye indirilmesi, yolculara emniyet kemeri taktırılması için uyarılıp uyarılmadığının kontrol edilmesi ve bilinçlendirilmesi hususunda yapılan çalışmada trafik polisleri otobüsleri durdurarak, sürücü ve yolculara emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulunup broşür dağıtıldı.
Vatandaşlar ise uygulamanın iyi olduğunu belirterek devam etmesi gerektiğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.