Son dakika! Metrodaki bıçaklı saldırgan Emrah Yılmaz tutuklandı

DAMLA GÜLER-MİLLİYET/İstanbul#39;daKadıköyBostancıMetroİstasyonursquo;nda bir kişi, dün akşam saatlerinde elinde ekmek bıçağıyla 3 kadına küfürler savurarak saldırı girişiminde bulundu. Sosyal medyada yayınlanan ve büyük tepkilere neden olan görüntüleri inceleyen polis, saldırganın kimliğini ve adresini belirleyip gece yaptığı operasyonla kendisini yakalayıp gözaltına aldı. Saldırganın 23 ayrı suç kaydı bulunan bir torbacı olduğu öğrenildi.

Dün akşam saatlerinde Kadıköy Tavşantepe seferini yapan metronun içinde yalanan ve S.D.(26), Nilgün M.D.(51) ve Azize N.K.(26) isimli kadınları bıçakla tehdit ederek, küfürler savurduğu belirlenen saldırganın Huzurevi durağından binip Ünalan durağında indiğini tespit eden polis, yaptığı çalışmada, saldırganın uyuşturucu ve benzeri suçlardan 23 ayrı kaydı olanEmrah Yılmazolduğunu tespit etti. Adresi tespit edilen saldırgan gece düzenlenen baskınla, Zümrütevler Mahallesirsquo;ndeki evinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

KADININ ÜZERİNE BIÇAKLA YÜRÜDÜ

Polis, metroda bıçaklı saldırı girişimine maruz kalan kadınların bilgilerine de başvurdu. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre saldırganın metroda maskesi tam takılı olmayan Azize N.K.rsquo;yi ldquo;maskeni takrdquo; diyerek uyardığı, ancak cilt hastalığı olan kadının ldquo;Yüzümde yara varrdquo; dediği, ancak saldırganın aldığı cevap sonrası kadına hakaret etmeye başladığı, durum üzerine metroda bulunan Nilgün M.D.rsquo;nin saldırgana tepki gösterdiği, saldırganın bu kez, 51 yaşındaki kadın ve kızı Senanur D.rsquo;nin üzerine bıçakla yürüdüğü belirlendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.